Strona Główna · Artykuły · Download · Forum · Linki · Kategorie Newsów Styczeń 16 2019 17:42:28
NASTĘPNY MECZ
UEFA EURO 2012

Polska
?
Grecja
?


08.06.2012 r. | Stadion Narodowy
POPRZEDNI MECZ
Mecz Towarzyski

Polska
?
Andora
?


02.06.2012 r. | PEPSI Arena
WYNIKI EURO 2012
8 czerwca
Polska
- Grecja -:-
Rosja - Czechy -:-

9 czerwca
Holandia
- Dania -:-
Niemcy - Portugalia -:-

10 czerwca
Hiszpania
- Włochy -:-
Irlandia - Chorwacja -:-

11 czerwca
Francja
- Anglia -:-
Ukraina - Szwecja -:-

Optymistyczne wypowiedzi Wojtka
Mistrzostwa Europy w Polsce i Ukrainie nadchodzą coraz większymi krokami. Odnośnie przewidywań na występy reprezentacji Polski podczas tej imprezy wypowiedział się Wojtek Szczęsny, który bardzo optymistycznie sięga w przyszłość.

Dla polskiego golkipera prawdziwa przygoda Polaków dopiero zaczęła by się wtedy, gdyby udało się wyjść z grupy. Twierdzi, że jeżeli w 2004 Grekom udało się wygrać EURO, to dla Polski wyjście z grupy A jest planem, który musi zostać osiągnięty.

- Na co was stać w mistrzostwach Europy? Argumenty mają optymiści i pesymiści. Twoim zdaniem szklanka jest do połowy pełna czy pusta?
- Tego nie wie nikt. Odkąd dostaliśmy Euro, wiadomo było, że będziemy losowani z pierwszego koszyka, dlatego celem numer jeden było wyjście z grupy. Gdy okazało się, że gramy z Rosją, Czechami i Grecją, ten cel stał się jak najbardziej możliwy do zrealizowania. Ale moim marzeniem jest tytuł mistrza Europy i dopóki nie przegramy meczu, będę w to wierzył. Przecież wyjście z grupy nie będzie oznaczało, że Euro się dla nas skończyło i możemy wracać do domów z głowami w chmurach. Przeciwnie, dopiero wtedy turniej się zacznie. Dlatego ćwierćfinał nie da nam poczucia spełnienia i dalej będziemy musieli grać o zwycięstwo. Wiem, że nie jesteśmy faworytem, ale skoro osiem lat temu w Portugalii udało się Grekom, to dlaczego mnie nie wolno marzyć teraz?

- Patrząc realnie, każda pojedyncza wygrana Polski będzie niespodzianką.
- Zdaję sobie sprawę, z jakiej pozycji przystępujemy do gry, ale mnie ta rola się podoba i mam nadzieję, że okażemy się czarnym koniem imprezy. W Europie nikt niczego wielkiego się po nas nie spodziewa, ale polscy kibice czekają na dobre mecze i zwycięstwa. Mam nadzieję, że pomogą nam osiągnąć coś fajnego.

- Polska, Grecja, Rosja i Czechy to grupa...
- ...na papierze na pewno marzeń. Problem jest taki, że identycznie myślimy we wszystkich czterech krajach. Dla każdego zespołu brak awansu do ćwierćfinału będzie narodową tragedią. Każdy może wygrać z każdym, ale mam nadzieję, że to jednak my awansujemy do ćwierćfinału. Mamy dobrych zawodników. Nasz trener mawia co prawda, że rywale to także nie "ogórki", tylko piłkarze światowej klasy, ale wierzę, że damy radę.

- Z piłkarską reprezentacją Polski byłem na trzech wielkich imprezach w XXI w. i...
- ...nie popisuj się (śmiech).

Źródło: sport.pl
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Login Hasło

WIADOMOŚĆ DNIA
Ostatni sprawdzian - Polska vs Andora!

Już tylko godziny dzielą nas od początku największej imprezy piłkarskiej na Starym Kontynencie, która odbędzie się na polsko-ukraińskich boiskach. W ostatnim meczu, który ma przygotować Polaków do imprezy spotkają się z reprezentacją Andory... CZYTAJ WIĘCEJ
autor: Kujas
TABELA LIGOWA
  Drużyna Mecze Pkt.
1. Manchester City 00 00
2. Manchester United 00 00
3. Tottenham 00 00
4. Chelsea FC 00 00
5. Arsenal FC 00 00
6. Liverpool FC 00 00
7. Newcastle 00 00
STATYSTYKI 2010/2011
 
Premier League
13
1170'
23
2
0
Liga Mistrzów
7
630' 3
0
0
Puchar Anglii
0
0' 0
0
0
Carling Cup
0
0' 0
0
0
Ogółem 19
1530'
26
2
0
SZCZESNYPAGE NA FACEBOOKU
VIDEO TYGODNIA
REKLAMA
Gonzalo Higuain Polski serwis fanów Matriego

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie