Optymistyczne wypowiedzi Wojtka
Dodane przez Kujas dnia Maj 31 2012 23:23:10
Mistrzostwa Europy w Polsce i Ukrainie nadchodzą coraz większymi krokami. Odnośnie przewidywań na występy reprezentacji Polski podczas tej imprezy wypowiedział się Wojtek Szczęsny, który bardzo optymistycznie sięga w przyszłość...
Rozszerzona zawartość newsa
Mistrzostwa Europy w Polsce i Ukrainie nadchodzą coraz większymi krokami. Odnośnie przewidywań na występy reprezentacji Polski podczas tej imprezy wypowiedział się Wojtek Szczęsny, który bardzo optymistycznie sięga w przyszłość.

Dla polskiego golkipera prawdziwa przygoda Polaków dopiero zaczęła by się wtedy, gdyby udało się wyjść z grupy. Twierdzi, że jeżeli w 2004 Grekom udało się wygrać EURO, to dla Polski wyjście z grupy A jest planem, który musi zostać osiągnięty.

- Na co was stać w mistrzostwach Europy? Argumenty mają optymiści i pesymiści. Twoim zdaniem szklanka jest do połowy pełna czy pusta?
- Tego nie wie nikt. Odkąd dostaliśmy Euro, wiadomo było, że będziemy losowani z pierwszego koszyka, dlatego celem numer jeden było wyjście z grupy. Gdy okazało się, że gramy z Rosją, Czechami i Grecją, ten cel stał się jak najbardziej możliwy do zrealizowania. Ale moim marzeniem jest tytuł mistrza Europy i dopóki nie przegramy meczu, będę w to wierzył. Przecież wyjście z grupy nie będzie oznaczało, że Euro się dla nas skończyło i możemy wracać do domów z głowami w chmurach. Przeciwnie, dopiero wtedy turniej się zacznie. Dlatego ćwierćfinał nie da nam poczucia spełnienia i dalej będziemy musieli grać o zwycięstwo. Wiem, że nie jesteśmy faworytem, ale skoro osiem lat temu w Portugalii udało się Grekom, to dlaczego mnie nie wolno marzyć teraz?

- Patrząc realnie, każda pojedyncza wygrana Polski będzie niespodzianką.
- Zdaję sobie sprawę, z jakiej pozycji przystępujemy do gry, ale mnie ta rola się podoba i mam nadzieję, że okażemy się czarnym koniem imprezy. W Europie nikt niczego wielkiego się po nas nie spodziewa, ale polscy kibice czekają na dobre mecze i zwycięstwa. Mam nadzieję, że pomogą nam osiągnąć coś fajnego.

- Polska, Grecja, Rosja i Czechy to grupa...
- ...na papierze na pewno marzeń. Problem jest taki, że identycznie myślimy we wszystkich czterech krajach. Dla każdego zespołu brak awansu do ćwierćfinału będzie narodową tragedią. Każdy może wygrać z każdym, ale mam nadzieję, że to jednak my awansujemy do ćwierćfinału. Mamy dobrych zawodników. Nasz trener mawia co prawda, że rywale to także nie "ogórki", tylko piłkarze światowej klasy, ale wierzę, że damy radę.

- Z piłkarską reprezentacją Polski byłem na trzech wielkich imprezach w XXI w. i...
- ...nie popisuj się (śmiech).

Źródło: sport.pl